Vyjádření ředitele školy k příspěvku poslance SPD Radima Fialy

V červnu 2018  uspořádali naši studenti happening s názvem Jinej neznamená špatnej: I muži mají právo nosit sukni. O této akci také informovali v článku na našich www stránkách.

Jednu z fotek z této akce použil pan poslanec SPD Radim Fiala, vytrhl ji z kontextu a připojil k ní katastrofický scénář o tom, jak naše gymnázium propaguje zvrácenou genderovou teorii, jak jsou hoši nuceni chodit v sukních a jak je dehonestován model tradiční rodiny.

Jako ředitel školy s tímto tvrzením nesouhlasím. Takové akce podporuji, protože si myslím, že ve svém výsledku díky respektu, diskusi a kritickému myšlení podporují např. model fungující  tradiční rodiny daleko víc, než různé zákazy a příkazy, nadávky, netolerance a katastrofické scénáře, které se objevily na Facebookovém profilu pana poslance.

Je škoda, že si pan poslanec a další diskutující detailně neprošli celé naše stránky. Pokud by totiž narazili např. článek Připomínka 100. výročí založení republiky ... nebo fotografie z akce Suit up day 2017, nemohli by mluvit o nedostatku vlastenectví, totalitě a neomarxismu.

Jsem šokován agresivitou a vulgaritou diskuse, která se rozpoutala na FB profilu pana poslance. V ní jsou slovně napadáni naši studenti a je nám vyhrožováno dokonce fyzickou likvidací. Jako ředitel jsem povinen se proti tomu důrazně ohradit a využít všech relevantních právních kroků ke zjednání nápravy (neoprávněné stažení a sdílení fotografie z našich www stránek, dehonestace našich studentů a našeho gymnázia).

O účinnosti těchto kroků si bohužel nedělám iluze. Přesto se cítím jako vítěz. Díky odvaze, slušnosti, věcnosti  a schopnosti logicky argumentovat dokázali  naši studenti, absolventi a další čelit šíření strachu a nenávisti. Já jim za to moc a moc děkuji. Pan poslanec je samozřejmě označil za sluníčkáře, demagogy, lepšolidi a snad už opomněl použít pouze výrok pana Ovčáčka o nacistické lůze.

Milí studenti a absolventi, jsem na Vás pyšný a hrdý a mám radost z našeho gymnázia!

Vážený pane poslanče, abyste nemusel příště složitě hledat, rád bych Vás informoval, že už teď připravujeme další happening s názvem: Jinej neznamená špatnej: Tvůj názor nás zajímá, pokud ho umíš slušně vyjádřit!

 

Radek Petřík, ředitel školy

 

dopis ředitele Odboru rovnosti žen a mužů Úřadu vlády ČR

 

Publikováno: 4.ledna 2019, F. Plaček

Kontakt

Gymnázium Blansko,
příspěvková organizace
Seifertova 13
678 01 Blansko

Tel.: 516 418 632
Fax: 516 418 632
E-mail: reditel@gymbk.cz
zobrazit na mapě

Banner EU
Copyright 2012 Gymnázium Blansko  |   Podmínky ochrany osobních údajů
Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas se zpracováním cookies