Perličky

Pěvecký sbor Perličky při blanenském gymnáziu vznikl počátkem školního roku 1999/2000 a za dobu své existence má na svém kontě přes dvě stovky vystoupení nejen v Blansku, ale i v nedaleké Rájci – Jestřebí, Olešnici, v Brně či v Otrokovicích.

Perličky spolupracují s populárním zpěvákem Petrem Bendem, který nás poprvé oslovil v roce 2007. Od té doby bývá společný vánoční koncert PB, cimbálové muziky Grajcar a Perliček v Blansku vždy vyprodán.

Sbor vystupuje nejen na veřejných produkcích v Blansku a okolí, pořádá i výchovné koncerty pro mateřské školky či zvláštní školu, účastní se přehlídek pěveckých sborů v regionu – Olešnice, Otrokovice.

V tělese se za dobu jeho existence vystřídalo několik stovek studentů z různých ročníků, ti nejstarší v současnosti již založili své rodiny... Mnozí bývalí členové se ale stále vracejí, ať již jako účinkující nebo jako diváci na vystoupení.

Členové „zdravého jádra“ zajíždějí každoročně na několikadenní soustředění do podorlické vesničky Mladějov na Moravě, atrakcí jsou pravidelné „noci na gymnáziu“, které slouží nejen k intenzivnímu zkoušení, ale především k zábavě.

Studenti se sami podílejí na výběru repertoáru, mají svoji samosprávu, která pomáhá sbormistrovi v práci, a co je nejdůležitější, všichni členové sboru mají podobnou „krevní skupinu“, která je předurčuje k tomu, aby ve sboru vydrželi v radostech i strastech co nejdéle.

Sbor funguje formou nepovinného předmětu a účast v něm je dobrovolná, z ní však vyplývají určité závazky. Člen sboru si musí zakoupit sborové tričko, které se stává jeho majetkem, je mu zapůjčena kravata a v případě ukončení činnosti je povinen toto včas ohlásit. Odměnou sboristů za činnost je poměrně značná popularita nejen ve škole, ale i v celém regionu, mediální zviditelnění, legální absence ze školního vyučování, setkávání se s dalšími sbory a umělci, pravidelné návštěvy divadelních představení...

Prostě Perličky, to je kasta, elita z elity…

Vedoucí sboru: Mgr. Vladimír Šenkýř


  


Seznam členů
Vystoupení
Soustředění

 

Perličky najdete také na Facebooku, kde si mimo jiné můžete prohlédnout fotky z jednotlivých akcí.

 

 Dokument
soubor
VelikostPublikováno
Kde se vzaly, tu se vzaly Perličky
Kde_se_vzaly,_tu_se_vzaly_Perlicky.pdf
25 MB07.11.2013
13:26
  Po 20. 5. - Čt 23. 5. Ústní maturity
  Po 20. 5. 1.ABC, 2.AB, XA - ředitelské volno

  Út 21. 5.

1.AB, 2.AB, XA, 3.AB, MA - ředitelské volno

 

Kontakt

Gymnázium Blansko,
příspěvková organizace
Seifertova 13
678 01 Blansko

Tel.: 516 418 632
Fax: 516 418 632
E-mail: reditel@gymbk.cz
zobrazit na mapě

Banner EU
Copyright 2012 Gymnázium Blansko  |   Podmínky ochrany osobních údajů
Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas se zpracováním cookies