BRLOH

 

Ve středu 11. 12. 2013 se náš tým ve složení František Nečas, Zdislava Matušková, Vojtěch Holík a Adam Hlaváček pod vedením PaedDr. Jany Kocmanové zúčastnil finále celorepublikové soutěže BRLOH, Brněnské logické hry.

V úvodních třech kolech i v malém finále hry řešily přihlášené týmy logické úlohy po internetu. Finále soutěže se mělo odehrát na Gymnáziu v Brně na třídě Kapitána Jaroše. Do tohoto finále jsme se probojovali jako jedno ze sedmi nejlepších družstev z celkového počtu bezmála 400 družstev, což bylo téměř 1600 soutěžících. Jelikož jsme se této soutěže účastnili poprvé, nemysleli jsme si, že se tak daleko dostaneme. Ale nyní již k tomu, jak celé velké finále soutěže probíhalo.

Když jsme dorazili na Gymnázium v Brně a zaregistrovali jsme se, měli jsme ještě spoustu času. Tento čas jsme výborně využili k vyzvednutí soutěžních triček a přípravě na soutěž.

Asi čtyři minuty po desáté hodině předstoupil před všechny týmy hlavní organizátor Petr Pupík, přivítal nás a oznámil nám základní pravidla i podmínky. Jeho úvodní slovo trvalo zhruba čtyři minuty, poté soutěž odstartovala. Otázky byly značně neočekávané a zapeklité. Když jsme se po prvních dvaceti minutách hry podívali na pořadí, zjistili jsme, že jsme se svými nula body na posledním místě.  Ale to se mělo brzy změnit. Vzápětí jsme rozluštili první otázku a získali jsme první tři body a tím i optimismus. Ten u dobré poloviny z nás vydržel do doby, než jsme se znovu podívali na průběžné pořadí. Opravdu, nevypadalo to s námi dobře: hodina za námi, hodina a půl zbývá do konce, jsme na šestém místě s 18 body a na prvním místě je tým se získanými 23 body.  Příklad za příkladem se bodové mezery mezi týmy zmenšovaly, napětí se zvyšovalo. To bylo jasně znát na zvětšující se hladině hluku u soutěžících. Chvílemi se nám zdálo, jakoby i organizátoři byli mírně nervózní. Přesně dvacet pět minut před koncem soutěže se vypnulo zobrazování průběžného pořadí, takže týmy nadále soutěžily naslepo. Nyní bylo na každém týmu, jakou si zvolí taktiku. My jsme si zvolili taktiku týmového řešení. Navzájem jsme si pomáhali s řešením jednotlivých úkolů. Jenže jsme se asi 5 minut před koncem zasekli. Když nám zbývaly dvě minuty, rozhodli jsme se vsadit na štěstí a odvahu a vyměnit úlohu. Tím jsme sice přišli o dva body, ale mohli jsme jich získat dvojnásobek. Stres narůstal a minutu před koncem jsme udělali osudovou chybu. Když jsme na svůj omyl přišli, pokoušely se o nás mrákoty, ale zmobilizovali jsme své týmové schopnosti a v závěrečném vzepětí sil jsme v posledních 30 vteřinách vypracovali správné řešení. Ale to jsme již bohužel nestihli odevzdat, protože zvonek oznámil konec hry.

Po výborném obědě v tamní jídelně jsme se dozvěděli, že jsme se umístili jako pátí. Ale vůbec nám to nevadilo. Ba naopak. Byli jsme spokojení, že jsme se ve značné konkurenci mnoha a mnoha žáků a studentů z České a Slovenské republiky dostali až do finále. A příště to určitě bude ještě lepší.

Po opuštění areálu školy nás paní Kocmanová provedla po vánočních trzích v Brně. Prohlédli jsme si brněnský betlém, brněnský stromeček a spoustu nádherných věcí navozujících předvánoční atmosféru.

 

Adam Hlaváček za úspěšný tým Gymnázia Blansko

 

Publikováno: 17.prosince 2013, Ivo Grim
  Po 29. 4. 1. náhradní termín přijímacích zkoušek
  Út 30. 4. 2. náhradní termín přijímacích zkoušek

  Út 30. 4.

Rodičovské sdružení

 

Kontakt

Gymnázium Blansko,
příspěvková organizace
Seifertova 13
678 01 Blansko

Tel.: 516 418 632
Fax: 516 418 632
E-mail: reditel@gymbk.cz
zobrazit na mapě

Banner EU
Copyright 2012 Gymnázium Blansko  |   Podmínky ochrany osobních údajů
Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas se zpracováním cookies