Zúčastníme se slavnostního finále Ekonomické olympiády

Ekonomická olympiáda (EO) začala psát svou historii ve školním roce 2016/2017, kdy se blanenské gymnázium přihlásilo do I. ročníku soutěže. Lukáš Vladislav Nezval tehdy obsadil 5. místo v celostátním kole a získal zvláštní cenu České národní banky. Soutěž si během let vybudovala „značku“, dostala se do povědomí středních škol a každý rok oslovovala vždy více a více studentů. V září 2019 se uskutečnilo i první mezinárodní finále.

Letošní novinkou bylo rozšíření EO pro žáky 8. a 9. tříd ZŠ a příslušných ročníků víceletých gymnázií. Této příležitosti jsme se samozřejmě také chopili a žáci tercie i kvarty si mohli v lednu ve školním kole poměřit své síly ve znalostech z oblasti ekonomie a finanční gramotnosti. A musím říci, že my sami jsme byli mile překvapeni, jak v konkurenci více než 3 400 žáků ze 168 škol z celé ČR výborně obstáli.

Maximálního zisku 25 bodů (tj. 100 %) dosáhli David BUXTON a Lukáš DANĚK z kvarty, 24 bodů (tj. 96 %) si připsali Lenka DOSTÁLOVÁ, Lukáš KUBĚNA a Mariana VYROUBALOVÁ z kvarty a Samuel HARTMAN spolu s Lukášem VÍTEM z tercie.

Těchto 7 žáků se svým skvělým výkonem nominovalo do celostátního kola. To se uskuteční na přelomu května a června 2022.

Poděkování patří nejen postupujícím a dalším soutěžícím, ale i paním učitelkám, které se podílely na přípravě a organizaci soutěže – jmenovitě PaedDr. Janě Kocmanové, Mgr. Jaroslavě Konečné a Mgr. Karolíně Michalíkové.

Gratulujeme!

Mgr. Štěpánka Petříková
školní koordinátor EO

 

 

 

 

 

Publikováno: 10.února 2022, F. Plaček

Kontakt

Gymnázium Blansko,
příspěvková organizace
Seifertova 13
678 01 Blansko

Tel.: 516 418 632
Fax: 516 418 632
E-mail: reditel@gymbk.cz
zobrazit na mapě

Banner EU
Copyright 2012 Gymnázium Blansko  |   Podmínky ochrany osobních údajů
Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas se zpracováním cookies