Velký úspěch v Hodoníně

V pátek 27. 9. 2013 pořádala OA a SZdŠ Blansko okresní kolo přespolního běhu pro žáky středních škol. Už tradičně stála na startu soutěže obě naše družstva dorostenců a dorostenek, která letos opět stanula na stupních vítězů. Vybojovala si tak postup do krajského kola, které se uskutečnilo o týden později, 4. 10. 2013 v Hodoníně.

Vzhledem k tomu, že vítěz republikového finále v této kategorii VI bude reprezentovat Českou republiku na Mistrovství světa středních škol Cross country 2014, byla věková hranice pro postup do krajského kola snížena, a tudíž zde nemohli závodit někteří výborní účastníci z okresního kola. Asi nejvíce to mrzelo vítězku okresního kola a oporu družstva Magdalenu Tužilovou (OA). Naopak vítěz dorostenecké kategorie Matěj Kotouček (XA) startovat mohl, jeho další tři týmoví kolegové, kteří se o postup zasloužili, už ne. Byli to Petr Musil (4. místo, 3. A), Lukáš Molek (15. místo, OA) a Marek Ledvina (17. místo, 3. A).

Přestože byla družstva doplněna mladšími běžci, dosáhla obě v Hodoníně vynikajících výsledků.

Hoši si ve složení Matěj Kotouček (XA), Jiří Klinkovský (QB), Martin Res (XA), Dominik Čoupek (TB) a Matěj Tužil (QA) doběhli pro třetí bronzovou příčku. Na trati dlouhé 4,5 km podali vynikající týmový výkon. O celkovém vítězi ale nikdo nepochyboval, protože první tři místa obsadili běžci Bezpečnostně právní akademie Brno, hned za nimi na 4. místě doběhl náš Matěj Kotouček.

I děvčata měla velice vyrovnané družstvo. O pořadí totiž rozhoduje součet umístění nejlepších čtyř závodníků v týmu. Až do poslední chvíle jsme nevěděli, jak se dívky celkově umístily, protože do vyhlášení nikdo výsledky nezveřejnil. Pořadí se u stupňů vítězů začalo číst od třetího místa – Biskupské Gymnázium Brno… Věděli jsme, že máme šanci… Druhé místo - Gymnázium Dr. Karla Polesného Znojmo a místo první a POSTUPOVÉ – GYMNÁZIUM BLANSKO!!! V naší skupině zavládlo překvapení i velká radost zároveň.

Je to úžasný úspěch. A kdo se o něj zasloužil?

Kamila Klepalová (MB), Anna Klinkovská (MA), Klára a Zuzana Formánkovy (QB), Veronika Hlavoňová (QA) a Kateřina Fialová (1.A)

VŠEM ZÁVODNÍKŮM GRATULUJEME K VYNIKAJÍCÍMU UMÍSTĚNÍ

V PÁTEK 18. ŘÍJNA 2013 SE KONÁ REPUBLIKOVÉ FINÁLE V MALŠOVĚ LHOTĚ U HRADCE KRÁLOVÉ