Turnaj ve fotbale na partnerském gymnáziu v Komárnu

 

Návštěva Gymnázia Ľudovíta Jaroslava Šuleka v Komárně, se kterou naše škola spolupracuje v rámci projektu Erasmus, proběhla poslední dva dny v dubnu. Přivítání a posezení s ředitelem školy, panem Onrejem Gajdáčem, bylo milou připomínkou již uskutečněných návštěv, jak z doby po roce 1989, tak před ní.

Pro návštěvu vybrala slovenská strana tzv. Komárňanské dny, tradiční oslavy spjaté s kulturními, sportovními a společenskými událostmi připomínají obranu města pod velením generála Klapky.

Jednou ze sportovních akcí Komárňanských dní je i turnaj ve fotbale Victoria Cup studentek středních škol, pořádaný právě slovenským gymnáziem. Naši školu ve fotbalovém utkání reprezentovalo 8 děvčat, která se probojovala až k vítězství hlavního poháru celé soutěže.

V budově neorenesanční radnice města Komárna přivítal učitele a studentky primátor města Komárna pan Béla Keszegh.

Dalšími místy v Komárnu provedl návštěvu z Blanska, ředitel Domu Matice slovenské v Komárnu, Jozef Černek, specialista na oblast Komárna, které je unikátní místem jazykové dvojjazyčnosti – maďarštiny a slovenštiny.

Kromě budovy radnice, která byla v minulosti několikrát zničena během zemětřesení, se učitelé se studentkami měli možnost podívat do krypty Baziliky sv. Ondreje a prozkoumat komplex staveb s typickými prvky architektury 45 evropských zemí a regionů – Nádvoří Evropy.

Těšíme se na příležitost opětovat našim slovenským kolegům u nás v Blansku jejich vřelé přijetí.

 

Publikováno: 10.května 2024, Dana Dražilová Fialová
  Po 20. 5. - Čt 23. 5. Ústní maturity
  Po 20. 5. 1.ABC, 2.AB, XA - ředitelské volno

  Út 21. 5.

1.AB, 2.AB, XA, 3.AB, MA - ředitelské volno

 

Kontakt

Gymnázium Blansko,
příspěvková organizace
Seifertova 13
678 01 Blansko

Tel.: 516 418 632
Fax: 516 418 632
E-mail: reditel@gymbk.cz
zobrazit na mapě

Banner EU
Copyright 2012 Gymnázium Blansko  |   Podmínky ochrany osobních údajů
Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas se zpracováním cookies