Sportovní úspěch na republikovém finále v plavání

Na konci ledna zaznamenali studenti Gymnázia Blansko nebývalé úspěchy na sportovním poli, když se zúčastnili dvou republikových finále – v plavání a basketbalu.

Možnost startovat na RF v plavání získali blanenští studenti vítězstvím v městském a krajském kole v Brně, když  zvítězili o 1 bod nad Gymnáziem Znojmo.

Dne 26. 1. 2015 studenti odjeli na republikové finále v plavání do Jindřichova Hradce, jednalo se o historicky první účast Gymnázia Blansko. Do této soutěže se přihlásilo 10 chlapeckých a 12 dívčích týmů. Jihomoravský kraj reprezentovala děvčata Gymnázia Matyáše Lercha a hoši  Gymnázia Blansko ve složení – Michal Vencel, Adam Přikryl, Tomáš Rybář, Tomáš a Radek Burianovi a Jakub Vondráček.

Každý reprezentant mohl startovat v jedné individuální plavecké disciplíně a maximálně ve dvou štafetách – polohové štafetě a štafetě ve volném stylu.

V jednotlivých disciplínách se studenti Gymnázia Blansko umístili následovně:

Znak 50 m – Jakub Vondráček z QA se umístil na 11. místě z 11 startujících.

Motýlek 50 m – Michal Vencel z OB se umístil na 2. místě ze 13 startujících.

Prsa 50 m – Radek Burian z 1.A se umístil na 7. místě z 15 startujících.

Volný způsob 50 m – zde startovalo 21 závodníků, na 3. místě skončil Adam Přikryl ze XA, na 8. místě Tomáš Rybář z OB a Tomáš Burian ze 2.A se umístil na 14. místě.

V polohové štafetě 4x50 m, kde každou disciplínu plave 1 závodník, se naše štafeta ve složení: Jakub Vondráček (znak), Michal Vencel (motýlek), Radek Burian (prsa) a Adam Přikryl (volný způsob) umístila na 7. místě z deseti startujících štafet.

Ve štafetě na 6x50 m volný způsob, kdy plavou všichni závodníci z družstva, se naši hoši umístili na 4. místě z deseti startujících štafet.

V konečném zúčtování se hoši Gymnázia Blansko umístili na krásném 5. místě, když společně se 3., respektive 4. týmem, dosáhli stejného bodového součtu 67 b, ale na 5. místo je odsunula nejhůře zaplavaná polohová štafeta.

Přesto, jak se dá vyčíst z výše uvedených výsledků, si naši hoši odvezli dvě medailové pozice, a to Michal Vencel za 2. místo v motýlku a Adam Přikryl za 3. místo ve volném způsobu.

Tímto bych chtěl poděkovat všem studentům za heroický výkon, který na úrovni republikového finále v tak velké a silné konkurenci předvedli.