Skauti připravili oslavu 30. výročí Sametové revoluce

Dne 15.11. 2019 proběhla v naší tělocvičně akce na oslavu 30. výročí Sametové revoluce, která nám poukázala na mnohé významné okamžiky související s touto událostí. Program studentům stručně objasnil situaci po komunistickém převratu a vývoj komunistické totality trvající až do roku 1989. Akce se chopili skauti pod vedením Mgr. Jaroslava Chrásteckého a navázali tak na loňskou úspěšnou akci, která nám připomínala 100 let od vzniku Československé republiky.

Program začal státní hymnou, poté se někteří skauti chopili historického výkladu, který byl doprovázen dobovými významnými písněmi, které skauti společně zpívali. Jako příklady písní můžeme zmínit Modlitbu pro Martu od Marty Kubišové, Veličenstvo Kat od Karla Kryla nebo Náměsť od Jaroslava Hutky.

Poté, co skauti dozpívali, se po tělocvičně rozeznělo symbolické cinkání klíčů. Na závěr v sále zazněly výstřely z konfety, které nám akci ukončily. Během dvou hodin jsme si zábavnou formou připomněli ve zkratce věci, které bychom měli vědět už jen proto, že souvisí s událostí, která ovlivnila životy nás všech. Je třeba si připomenout, že už 30 let smí náš národ volně cestovat, svobodně volit nebo vyjádřit svůj názor a především, že je důležité si uvědomit, jak je pro nás všechny svoboda zásadní.

Tomáš Kouřil ze 4. A

 

více fotografií...

 

Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí!

 

 

 

Publikováno: 5.prosince 2019, F. Plaček

Kontakt

Gymnázium Blansko,
příspěvková organizace
Seifertova 13
678 01 Blansko

Tel.: 516 418 632
Fax: 516 418 632
E-mail: reditel@gymbk.cz
zobrazit na mapě

Banner EU
Copyright 2012 Gymnázium Blansko