Perličky na Festivalu gymnázií

Po čtyřleté odmlce se pěvecký sbor Perličky opět vypravil do Otrokovic na Festival gymnázií, letos už na 51. ročník. Pořadatelé z místního gymnázia zvažovali pokračování přehlídky, protože covidová pandemie ukončila činnost mnoha pěveckých sborů, které se obvykle akce  účastnily.

V Otrokovicích nakonec ve čtvrtek 27. 4. 2023 vystupovali žáci místního gymnázia, které vyvíjí mnoho kulturních aktivit a má výrazný divadelní soubor. Jako hosté se zde s Perličkami potkali pěvecký sbor z Gymnázia a jazykové školy Zlín a folkorní soubor JAKUB z Gymnázia J. A. Komenského Uherský Brod.
 

více fotografií...


 

I přes malý počet souborů udržel festival laťku hodně vysoko a kritické publikum z otrokovického gymnázia po zásluze aplaudovalo všem účinkujícím, zvláště poté, co je Perličky na úvod rozehřály tradičními líbivými písničkami za doprovodu kapely. V průběhu festivalu si všichni účinkující i s publikem zazpívali společnou píseň Cizí zeď o vzájemné názorové toleranci. Finále přehlídky patřilo zaslouženě folkloristům z Uherského Brodu, kteří se s hudebními nástroji a písničkou snad i rodí...

Perličky absolvovaly krásný a zasloužený výlet, v letošním školním roce to bylo už naše sedmé vystoupení. Zjistili jsme, jak se hraje a zpívá na jiných gymnáziích a už se těšíme na náš koncert při vyřazení maturantů v blanenském kině na počátku června.

Mgr. Vladimíř Šenkýř

Publikováno: 10.května 2023, Vladimír Šenkýř
  Po 26. 2. - Pá 1. 3. Charitativní akce MARTA
 Pá 22. 3. Ples Gymnázia Blansko

  Čt 28. 3.

Zelený čtvrtek (Velikonoční prázdniny)

 

Kontakt

Gymnázium Blansko,
příspěvková organizace
Seifertova 13
678 01 Blansko

Tel.: 516 418 632
Fax: 516 418 632
E-mail: reditel@gymbk.cz
zobrazit na mapě

Banner EU
Copyright 2012 Gymnázium Blansko  |   Podmínky ochrany osobních údajů
Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas se zpracováním cookies