Nejlepší ruštináři v Ruském centru

Výkvět našich ruštinářů navštívil v pondělí 25. února 2019 Ruské centrum při Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity. Akce se zúčastnilo 15 studentů, vesměs úspěšných účastníků školního kola olympiády z ruštiny od kvinty po oktávu v doprovodu paní učitelky Dany Fránkové.

Na místě se jim věnovala vedoucí Centra, rodilá mluvčí a učitelka ruského jazyka na PF MU v jedné osobě, sympatická paní Taťjana Savčenko. Pro naše studenty měla připravený zajímavý a zábavný program – nejprve vyprávěli pomocí vlastnoručně malovaných obrázků o sobě a o svých zálibách, pak sledovali kreslený film z řady Máša a medvěd s tématem Narozeniny, ke kterému dostali pracovní listy, a pak tvořili příběh podle komiksu. Zkrátka nepřišel ani zpěv a recitace ruských písní a básníJ a na závěr zbyl čas i na odpovědi na zvědavé otázky „na tělo“.

Na Pedagogické fakultě dostali naši studenti (jako obvykle) velkou pochvalu za svoje vědomosti a jazykové dovednosti a také za příjemné a milé vystupování. Už se tam všichni těší, s čím zajímavým přijedeme v dubnu na letošní přehlídku Ars poetica – Puškinův památník.

Takže – neusínat na vavřínech, milí ruštináři, a hurá do nacvičování našich nových originálních vystoupení!

 

                                                                                                                             PhDr. Dana Fránková

 

Publikováno: 1.března 2019, Ivana Jakubcová

Kontakt

Gymnázium Blansko,
příspěvková organizace
Seifertova 13
678 01 Blansko

Tel.: 516 418 632
Fax: 516 418 632
E-mail: reditel@gymbk.cz
zobrazit na mapě

Banner EU
Copyright 2012 Gymnázium Blansko