Holubi, s. r. o.

Díky našim spolužačkám, které už roky hrály v divadelním studiu Kolárka, padl nápad, že nebudeme v době představení, jež hrály pro veřejnost, hlásit jen jejich nepřítomnost, ale přímo je přijdeme podpořit do hlediště.

Dne 6. 11. v době 1. - 3. vyučovací hodiny jsme se vydali navštívit hlediště divadla Kolárka v Blansku. Mezi zúčastněné patřily třídy Sekunda, Tercie a Kvarta.

Po náročném usazení všech natěšených diváků se rozsvítila světla na pódiu, začala hrát hudba a nám se naskytl pohled do jeviště - laboratoře paní doktorky Millbrenové s klecemi plnými pokusných holubů.

Představení bylo skvěle secvičené vlastně jen jedenácti dětmi, přirozeně s paní učitelkou a režisérkou Evou Petrželovou. Dramatizace románu C.D. Payna Holubí mambo poukazovala na aktuální témata jako ekologie, chování k přírodě a závislost na návykových látkách,  genderová vyváženost či nebezpečná svoboda.

Proč někdo dobrovolně nechce opustit pohodlí klece? Neláká ho volnost, svoboda? Tak jednoduché to není! Zvlášť když jste holub a nevíte o tom.

Po bouřlivém potlesku rozpoutala paní učitelka diskuzi a společně s herci jsme si o představení povídali.

Bylo to velice osvobozující, témata byla sice náročná, ale i tak nám ukázala, jak je vnímat tentokrát z jiného úhlu pohledu.

 

Všem děkuji, obzvláště hercům.

 

Kateřina Vyroubalová, Kvarta

Publikováno: 19.listopadu 2019, Ivo Grim

Kontakt

Gymnázium Blansko,
příspěvková organizace
Seifertova 13
678 01 Blansko

Tel.: 516 418 632
Fax: 516 418 632
E-mail: reditel@gymbk.cz
zobrazit na mapě

Banner EU
Copyright 2012 Gymnázium Blansko