Gymnázium Blansko ovládlo okresní florbalové soutěže v rámci AŠSK

Úspěšné vykročení do florbalové sezóny v letošním školním roce zažilo Gymnázium Blansko, které se stalo okresním přeborníkem SŠ ve florbalu AŠSK v kategorii chlapců i děvčat.

Děvčata si svoje prvenství vybojovala 13.1. 2015 v městské hale Blansko na Údolní ulici v konkurenci 3 družstev (Gymnázium Rájec – Jestřebí se pro vysokou nemocnost hráček z turnaje omluvilo).

Po remíze 1 : 1 s OA a SZdŠ Blansko a výhře 4 : 1 nad Gymnáziem Boskovice si naše děvčata odvezla pohár a diplom za 1. místo.

Družstvo chlapců to mělo o něco těžší. Jejich turnaj se konal o den později, také ve sportovní hale města Blanska a museli odehrát 4 utkání k tomu, aby se stali přeborníky okresu. Ve skupině postupně porazili SOŠ A. Citroena 2:1, poté remizovali se SOŠ a SOU Letovice 2:2 a v závěrečném utkání skupiny porazili SOŠ TEGA Blansko 3:1. Tyto výsledky stačily k 1. místu ve skupině a k postupu do finále. V něm se utkali s vítězem 2.skupiny Gymnáziem Boskovice, které porazili 2:0.

Obě družstva naší školy postupují do krajského finále, které se bude hrát ve sportovní hale SportPoint v Brně. 22. ledna děvčata a 28. ledna chlapci. Hráčky i hráči obou družstev si zaslouží poděkování za úspěšnou reprezentaci a sportovní úspěch školy.

Úspěšnost letošní sezóny potvrdil i gymnaziální tým starších žáků, který skončil v okresním kole na 3. místě z 21 škol.