Exkurze: Nenechme si vodu utéct

Ve středu 31. 5. 2023 se studenti 2. ročníku zúčastnili výukového programu NENECHME SI VODU UTÉCT. Vydali se do vzdělávacího centra Lipka v Brně. Také se podívali do zahrady U Řeky - certifikovaná, ukázková zahrada, která se nachází nedaleko pracoviště Lipka-Kamenná.

V rámci exkurze jsme se zaměřili na aktuální téma - nedostatek vody v naší krajině, řekách, obci nebo zahradě. Pomocí nejrůznějších aktivit, teoretických i praktických, jsme pojmenovali příčiny a hledali řešení, jak by se to dalo změnit. Například skupinové práce, hra se zadržováním vody v kyblíku, zatímco ostatní na tabuli psali, jak vodu zadržovat opravdu, hledání určitých míst v zahradě nebo skládání okolí domu některého z našich spolužáků.
 

více fotografií...


Dozvěděli jsme se, že za poslední roky klesla hladina nejen povrchové, ale i podzemní vody. Vysvětlili nám, proč se musí dělat nové vrty do země. Jak pomoci, aby se do půdy vsakovalo více vody, a jak zadržovat vodu v různých typech krajiny. Program měl celkově pozitivní ohlas. Studentům se líbila jak experimentální dílna, tak výuka v terénu. Již jme zvědaví na další zajímavé téma.

Táňa Malíková, 2.B

Publikováno: 8.června 2023, F. Plaček
  Po 26. 2. - Pá 1. 3. Charitativní akce MARTA
 Pá 22. 3. Ples Gymnázia Blansko

  Čt 28. 3.

Zelený čtvrtek (Velikonoční prázdniny)

 

Kontakt

Gymnázium Blansko,
příspěvková organizace
Seifertova 13
678 01 Blansko

Tel.: 516 418 632
Fax: 516 418 632
E-mail: reditel@gymbk.cz
zobrazit na mapě

Banner EU
Copyright 2012 Gymnázium Blansko  |   Podmínky ochrany osobních údajů
Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas se zpracováním cookies