ETwinning s lyceem v Katovicích úspěšně za námi

Část studentů sexty se v letošním školním roce ve svém volném čase vrátila k obrazovkám svých laptopů a mobilních telefonů jako v době online výuky a vyzkoušela si mezinárodní spolupráci se studenty Lycea Ignáce Jana Padarevského v polských Katovicích.

Projekt, na kterém společně pracovali, byl nazvaný Science in Everyday Life – Věda v každodenním životě. Studenti a jejich učitelé se potkali celkem na třech online setkáních.

Na prvním z nich jsme navzájem představili sebe, naši školu a svou zemi. Druhé setkání už probíhalo v pracovních skupinách v prostředí jednotlivých místností Teams a na poslední schůzce už studenti prezentovali výsledky svých projektů. Mezi druhým a třetím setkáním uběhly dva měsíce, kdy se čeští a polští studenti setkávali opět online v jednotlivých skupinkách a společně pracovali na zadání.

Na začátku června při posledním online setkání tak studenti využili své komunikační schopnosti v angličtině a odprezentovali ostatním studentům a učitelům jednotlivé projekty týkající se například principu vaření v tlakovém hrnci, funkcionality termoláhve, gravitace nebo fyzikálních procesů typických při řízení osobního automobilu. Přiložené snímky obrazovky přiblíží čtenářům vysokou úroveň předložených projektů. 

V příštím roce plánujeme s lyceem v Katovicích další projekt, při kterém se už setkáme osobně. Za spolupráci děkujeme zejména polským učitelům paní Bernadet John – Jankowské a panu Dariuszu Kurekovi – vyučujícím angličtiny.

 

 

Publikováno: 6.června 2024, Dana Dražilová Fialová
  Pá 21. 6. Uzavření klasifikace
  Po 24. 6. Informační schůzka pro žáky budoucích 1. ročníků

  Pá 28. 6.

Vydání vysvědčení

 

Kontakt

Gymnázium Blansko,
příspěvková organizace
Seifertova 13
678 01 Blansko

Tel.: 516 418 632
Fax: 516 418 632
E-mail: reditel@gymbk.cz
zobrazit na mapě

Banner EU
Copyright 2012 Gymnázium Blansko  |   Podmínky ochrany osobních údajů
Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas se zpracováním cookies