Dvě stříbrné ze skoku do výšky

Ve středu 26. 3. 2014 se konal halový okresní přebor žáků ve skoku vysokém „Kunštátská laťka“. Závodu se zúčastnili i čtyři sportovci naší školy, tři atletky a jeden basketbalista. Konkurence byla veliká, přihlásilo se 16 škol a ve čtyřech disciplínách soutěžilo kolem 140 závodníků.

V kategorii mladších žákyň jsme měli dvě děvčata ze sekundy. Gábina Fialová zdolala laťku ve výšce 125 cm a Michaela Staňková si vylepšila svůj osobní rekord na 136 cm. Získala stříbrnou medaili a obsadila tak druhé místo za vítěznou Klárou Krejčiříkovou.

Dobře se vyvíjel i závod Barbory Krejčiříkové z tercie B v kategorii starších žákyň. Výšku 138 cm zdolala prvním pokusem spolu s dalšími třemi závodnicemi. Bohužel na výšce 141 cm jí nevyšel ani jeden pokus (i když vždy velmi těsně) a skončila čtvrtá.

Nejnapínavější závod byl v kategorii starších žáků, i tam jsme měli svého zástupce, basketbalistu Adama Grűnwalda z kvarty A. Ti začínali na výšce 130 cm. Trvalo dlouho, než skupina závodníků prořídla. Problémy začaly až na 155 cm, tuto výšku zdolal Adam na druhý pokus. Dál se zvyšovalo o 3 cm, 158 cm skočil na poprvé a na výšku 161 cm postupovali už jen dva – Adam a Pavel Husnaj ze ZŠ Erbenova. Tuto výšku už Adam nepřekonal, Pavel na třetí pokus a pak ještě sám skočil 163 cm. Adam obsadil krásné druhé místo.

Gratulujeme k dosaženým výkonům, získaným medailím a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů!