Dovezli jsme bramboru

Možnost startovat na RF v plavání získali naši studenti vítězstvím v městském a krajském kole v Brně, když vyhráli o 1 bod nad Gymnáziem Znojmo.

Dne 27. 1. 2020 jsme odjeli na naše historicky druhé republikové finále v plavání do Jindřichova Hradce. Do této soutěže se přihlásilo 12 chlapeckých a 12 dívčích týmů. Jihomoravský kraj reprezentovala děvčata Gymnázia Brno-Řečkovice a hoši našeho Gymnázia Blansko ve složení – Radim Švarc, Daniel Šenk, Milan Musil, Milan Kučera, Štěpán Pokorný a Teodor Halíř.

Každý závodník mohl startovat v jedné individuální plavecké disciplíně a maximálně ve dvou štafetách – polohové štafetě a štafetě ve volném stylu.

V jednotlivých disciplínách se naši studenti umístili následovně:

Motýlek 50 m – Milan Kučera z 1.B se umístil na 3. místě ze 16 startujících.

Prsa 50 m – Milan Musil z 2.A se umístil na 8. místě z 18 startujících.

Znak 50 m – startujících bylo 17, na 9. místě se umístil Štěpán Pokorný z 1.B a na 15. místě Teodor Halíř z 1.A.

Volný způsob 50 m – zde startovalo 21 závodníků, na 2. místě skončil Radim Švarc ze MA? a Daniel Šenk ze MA skončil 10.

V polohové štafetě 4x50 m, kde každou disciplínu plave 1 závodník, se naše štafeta ve složení: Štěpán Pokorný (znak), Milan Kučera (motýlek), Milan Musil (prsa) a Radim Švarc (volný způsob) umístila na 3. místě z dvanácti startujících štafet.

Ve štafetě na 6x50 m volný způsob, kdy plavou všichni závodníci z družstva, se naši hoši umístili opět na 3. místě z dvanácti startujících štafet.

V konečném zúčtování se hoši Gymnázia Blansko umístili na krásném 4. místě, když za 3. týmem v pořadí zaostali v celkovém součtu o 2 body.

Přesto, jak se dá vyčíst s výše uvedených výsledků, si naši hoši odvezli dvě medailové pozice, a to Radim Švarc za 2. místo ve volném způsobu a Milan Kučera za 3. místo v motýlku.

Příslibem do dalšího roku je to, že všichni letošní startující můžou startovat i příští rok.

Tímto bych chtěl poděkovat všem studentům za heroický výkon, který na úrovni republikového finále v tak velké konkurenci předvedli.