Česko-německá online výměna

Vzhledem k tomu, že náš společný partnerský projekt mezi Gymnáziem Blansko a Integrierte Gesamtschule v německém Oytenu je zaměřen na výměnu studentů a pedagogů a jedná se o přeshraniční osobní setkání, byli jsme nuceni na základě vládních opatření plánované pobyty v německých dětí a učitelů v Moravském krasu a u Severního moře stornovat.

Nejvýraznější podmínkou pro pokračování projektu je odeznění rizik nákazy koronavirem.

Jsme v pravidelném přátelském kontaktu s kolegy partnerské školy a navzdory současné složité situaci chceme s německým partnerem i nadále spolupracovat a naši spolupráci rozvíjet, a protože internetové prostředí zůstává momentálně jednou z mála oblastí svobodného překračování hranic a přátelského setkávání, uspořádali jsme pro studenty a učitele několik online setkání. Dvě mezi učiteli obou škol a následně dvě setkání dvaceti českých a německých žáků. Bavit se je možné i digitálně!

Využili jsme platformy DINA, jejímž partnerem je portál Tandem a za podpory moderátorek Tiny a Ráchel jsme připravili ve spolupráci s německými kolegy pro žáky obou škol dvě zábavná online odpoledne. Kromě jazykové výbavy bylo třeba mít jen nabitý mobil nebo notebook.


Fotoreportáž z popsané aktivity naleznete ve fotogalerii.

Mgr. Jana Žilková

 


Feddback k online setkání


Online setkání se studenty v Německu se mi velice líbilo. Získala jsem další zkušenosti a poznala nové lidi, se kterými jsem zůstala v kontaktu i nadále. S mými novými kamarády si ráda píšu, protože toho máme mnoho společného. 

V projektu se mi nejvíce líbil program, který si pro nás moderátorky připravily – jak aktivity přes mobilní aplikaci, kterými jsme zaplnily obě setkání, tak i projektový úkol po dvou dvojicích (jedna z Česka, druhá z Německa). Přesvědčila jsem se, že i v dnešní době se dá sjednat cokoliv. 

Nemohu se dočkat, až se potkáme s žáky z Německa a zažijeme mnoho zábavy. 

Karolína

 

Obě online setkání jsem si velice užila. Bylo fajn, že byl program interaktivní, zaujalo mne používání aplikace Jamboard. Z aktivit bylo vtipné shromažďování modrých věcí, třeba odpadkového koše. Dobrým nápadem bylo rozdělování pracovních skupinek podle našich zálib a bylo tedy jednodušší vytvořit společně prezentaci. Schůzky byly prima, tento způsob ,,výměn“ mě zaujal.

Vanda
 

Publikováno: 22.června 2021, F. Plaček

Kontakt

Gymnázium Blansko,
příspěvková organizace
Seifertova 13
678 01 Blansko

Tel.: 516 418 632
Fax: 516 418 632
E-mail: reditel@gymbk.cz
zobrazit na mapě

Banner EU
Copyright 2012 Gymnázium Blansko  |   Podmínky ochrany osobních údajů
Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas se zpracováním cookies