70. narozeniny Gymnázia Blansko

Sedmdesáté narozeniny Gymnázia Blansko oslavili pozvaní i další hosté 8. listopadu 2019, kdy slavnostně vyzdobená škola otevřela dveře absolventům, bývalým učitelům i zaměstnancům, zástupcům města Blanska, současným i budoucím studentům a všem svým příznivcům.

Oslavy zahájil ředitel školy Mgr. Radek Petřík, který poté společně se starostou města Blanska Ing. Jiřím Crhou pokřtil kalendář, vytvořený k 70. výročí založení gymnázia. Gratulace a osobní vzpomínky na studium na gymnáziu zazněly z úst ředitele Městské knihovny v Blansku Mgr. Lukáše Dlapy.

Pěvecký sbor Gymnázia Blansko Perličky pod vedením sbormistra Mgr. Vladimíra Šenkýře obohatil slavnostní dopoledne osvědčenými evergreeny. Perličky slaví v tomto roce 20 let své existence, bylo tedy co poslouchat a nejen v češtině. Posluchači koncertu vyslechli písně v angličtině, němčině, lotyšštině či dokonce hebrejštině. Po skončení oficiální části oslav následoval pro hosty bohatý raut, připravený SŠ TEGA Blansko. Rozmanité pohoštění pro hosty přinesli také současní studenti a jejich rodiny. Za konzumaci pestrého občerstvení bylo možné odevzdat dobrovolný finanční příspěvek do připravené pokladničky. Takto získaný výtěžek 2 783,- Kč byl věnován na stravné dětem ve škole ve městě Namwiri v africkém státě Malawi.

Po celý den provázeli hosty areálem školy studenti kvarty, informace o studiu a výuce jednotlivých předmětů podávali jak současní učitelé, tak jejich pomocníci z řad žáků a studentů školy. Během odpoledne se v prostorách školy konala neformální posezení se současnými i bývalými učiteli a zaměstnanci školy spojené se vzpomínkami na strávená léta na blanenském gymnáziu. Prohlídka školy a učeben společně s prezentacemi jednotlivých předmětů byla hostům umožněna po celý den.

 

Fotografie najdete zde.

Publikováno: 21.listopadu 2019, Ivo Grim

Kontakt

Gymnázium Blansko,
příspěvková organizace
Seifertova 13
678 01 Blansko

Tel.: 516 418 632
Fax: 516 418 632
E-mail: reditel@gymbk.cz
zobrazit na mapě

Banner EU
Copyright 2012 Gymnázium Blansko