GymBk TALKS 2017

V rámci přednáškového dne 27. 6. se v programu pro studenty letos nově objevil blok prezentací studentů naší školy s názvem GymBK TALKS 2017. Celkem devět studentů od prvního do třetího ročníku přišlo inspirovat a motivovat svými příběhy ostatní spolužáky. Nápad Magdy Konečné ze Sexty A jak umožnit nadaným studentům z našeho gymnázia oslovit ostatní byl propojen s myšlenkou krátkých přednášek TED Talks, které inspirují diváky po celém světě. Proto byl tedy zvolen název GymBK Talks.

Moderátorem byl Jiří Hebelka z 2.A, který skvěle uvedl všechny řečníky a dával prostor divákům s jejich dotazy. Andrea Ursul z Kvinty A mluvila o své zkušenosti s dvojím domovem Českou republikou a Moldávií v přednášce s názvem Cizinka ve své zemi. Následovaly přednášky dvou studentek z 2.A Marie Koudelkové a Radmily Centnerové, které se zaměřily na životní optimismus v přednáškách Don´t worry, be happy! a Jak si věřit, neprokrastinovat a žít naplno. O řeči těla se publikum mohlo dozvědět v příspěvku Katky Padělkové Gesta, která prozradí víc než slova ze Sexty A. Předprázdninové aktuální téma rozebrala Barbora Plchová z 2.B v lekci Bezpečnost na vodě. Studenti Septimy A Šimon Podrazil a Lenka Suchá se zaměřili na hudbu - Svět za hudbou a motivační přednášku úspěchu v životě - Proč se nespokojit s průměrem. Hanka Kyzlinková ze Septimy B mluvila o kráse a jejích proměnách v průběhu staletí v příspěvku Ženský ideál krásy. Poslední mluvčí Jakub Racek z 3.B nazval svou přednášku Příroda, kamarádství, svoboda... A to vlastně stačí!.

Publikum mělo možnost na hlasovacích lístcích určit přednášejícího, který je nejvíc zaujal. První místo získala Hanka Kyzlinková s celkem 16 hlasy, o druhé místo se podělila Andrea Ursul a Barbora Plchová s 11 hlasy a třetí místo s 10 hlasy si vybojoval Jakub Racek.

Kromě hlasování, který mluvčí zaujal nejvíce, mělo publikum možnost nominovat přednášející na nejaktivnějšího středoškoláka (www.prostredoskolaky.cz). Pořadí podle hlasování dopadlo takto: Barbora Plchová, Lenka Suchá a Marie Koudelková.

Přednášky TED Talks jsou volně dostupné na webu, my nabízíme kromě fotek i krátkou ochutnávku z prvního ročníku GymBK Talks na: https://www.youtube.com/watch?v=Vi20MTnqDEs

 

Mgr. Dana Dražilová Fialová

 

Více fotografií zde.

 

Publikováno: 29.června 2017, F. Plaček

Kontakt

Gymnázium Blansko,
příspěvková organizace
Seifertova 13
678 01 Blansko

Tel.: 516 418 632
Fax: 516 418 632
E-mail: reditel@gymbk.cz
zobrazit na mapě

Banner EU
Copyright 2012 Gymnázium Blansko