Facebook pod drobnohledem

Ve středu 14. 2. 2018 se studenti tercie a kvarty zúčastnili osmdesátiminutového preventivního programu s názvem „Jak se nestát obětí sociálních sítí“. Přednášející, Mgr. Věra Kapsová z GrowJOB institute z Brna, se zaměřila nejen na to, jak sociální sítě ovlivňují vnímání reality, ale i jak se mění chování a psychika uživatelů sociálních sítí.

Studenti se například dozvěděli, které z informací, které o sobě šíří, facebook uchovává a následně je využívá marketing firem, kterým tyto informace facebook prodává. Upozorňovala rovněž na nebezpečí kyberšikany, proto je důležité si rozmyslet, koho si ve facebookovém prostředí zvolí za své přátele. Studenti byli informováni o tom, jak na facebooku rozdělit veřejný a neveřejný profil, ale také seznámeni s tréninkem pozornosti, který mohou zavést do svého každodenního života, aby bojovali právě s následky používání sociálních sítí, které do našich životů přináší roztěkanost a nesoustředění.

V březnu se studenti tentokrát druhých ročníků setkají v rámci podobně zaměřeného programu s vedoucím protidrogového oddělení Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy mjr. JUDr. Jaromírem Badinem v programu s názvem „Šikana, kyberšikana, sociálně patologické jevy ohrožující mládež“.

 

Publikováno: 25.února 2018, Ivo Grim

Kontakt

Gymnázium Blansko,
příspěvková organizace
Seifertova 13
678 01 Blansko

Tel.: 516 418 632
Fax: 516 418 632
E-mail: reditel@gymbk.cz
zobrazit na mapě

Banner EU
Copyright 2012 Gymnázium Blansko