1. ročník Ekonomické olympiády

Institut ekonomického vzdělávání INEV letos uspořádal 1. ročník Ekonomické olympiády pro žáky středních škol.

Hlavními partnery INEV jsou Česká národní banka a Česká bankovní asociace. Institut nabízí studentům různé projekty, zaměřuje se na nadějné budoucí ekonomy a snaží se je v jejich zájmu o ekonomii dále podporovat.

Do školních kol se zapojilo více než 100 středních škol v republice a přes 4 000 jednotlivců. Ti nejlepší pak v krajských kolech bojovali o postup do celostátního finále.

I na našem gymnáziu měli dobrovolníci možnost se do školního kola přihlásit a otestovat tak své znalosti z oboru ekonomie. Vybírali odpovědi na otázky typu: Jakou knihou se proslavil J. M. Keynes nebo co představuje největší část příjmů státního rozpočtu v ČR. Otázek bylo dvacet a z nabízených odpovědí vždy jen jedna správná (tzv. multiple choice otázky).

Z pěti přihlášených soutěžících dále postoupili a v krajském kole se následovně umístili  tito žáci:

5. místo Lukáš Vladislav NEZVAL (sexta B)

10. místo Adam PILÁT (sexta B)

11. – 12. místo Adam GRÜNWALD (septima A)

15. místo František FEDRA (sexta B)

Lukáš Vladislav NEZVAL se svým výborným výsledkem dostal mezi nejlepších 38 soutěžících v republice a postoupil do celostátního finále, které se uskuteční v úterý 30. května 2017 přímo v České národní bance v Praze pod osobní záštitou viceguvernéra ČNB pana Mojmíra Hampla.

Gratulujeme všem ke skvělým výsledkům! Hoši ze sexty patřili v Jihomoravském kraji mezi nejmladší soutěžící, a přestože se ekonomie u nás učí až v septimě, v konkurenci starších studentů se neztratili.

INEV už plánuje na příští školní rok 2. ročník Ekonomické olympiády,

tak si ho nenechte ujít smiley.

 

Mgr. Štěpánka Petříková

 

Publikováno: 23.května 2017, Ivo Grim

Kontakt

Gymnázium Blansko,
příspěvková organizace
Seifertova 13
678 01 Blansko

Tel.: 516 418 632
Fax: 516 418 632
E-mail: reditel@gymbk.cz
zobrazit na mapě

Banner EU
Copyright 2012 Gymnázium Blansko