Studenti ve 3D

Dne 21. listopadu navštívili studenti blanenského gymnázia firmu MCAE Systems v Kuřimi. Tato firma se specializuje na poskytování služeb a technologií v oblasti 3D scanu, 3D tisku a výroby dočasných forem a prototypů.

Na místo se studenti dopravili speciálním autobusem, který je dovezl přímo před vchod. Po protáhnutí nohou ztuhlých od cestování čekala žáky odborná přednáška o historii, principech a technologii 3D tisku a 3D scanu (cca tři čtvrtě hodiny). Přednáška, ač velmi informačně hodnotná, pro posluchače velmi náročná, byla vystřídána přestávkou na vytouženou svačinu.

Dobrému trávení snědených svačin jistě prospěla samotná prohlídka budovy MCAE Systems, kde nám na jednotlivých specializovaných stanovištích představili zaměstnanci samotné stroje 3D technologií a na závěr i místnost s vystavenými exponáty, funkčními i zjednodušenými modely a prototypy, kde se žáci pochopitelně rádi zdrželi trochu déle.

Když si každý sáhl na všechny plastové exponáty, vrátili se všichni zpět do přednáškové místnosti, a po vyzvednutí odložených příručních zavazadel se žáci se svěšenými, avšak informacemi nabitými hlavami odebrali do již přistaveného autobusu a zpět do školních lavic.

Tato exkurze je jako vždy vítaným ozvláštněním teoretické výuky. Informace nabyté v hodinách touto návštěvou MCAE Systems vejdou do povědomí žáků ne jako abstraktní učivo, ale jako reálně používané a existující postupy a mechanismy.

Je tedy záhodno složit velký dík zaměstnancům, vedení MCAE Systems a také pedagogům blanenského gymnázia, bez nichž by se tato exkurze, a to již podruhé, nemohla uskutečnit.

Petr Čípek, Septima
Foto Blanka Harestová, Septima B

 

Více fotografií zde.

 

Publikováno: 18.prosince 2017, F. Plaček

Kontakt

Gymnázium Blansko,
příspěvková organizace
Seifertova 13
678 01 Blansko

Tel.: 516 418 632
Fax: 516 418 632
E-mail: reditel@gymbk.cz
zobrazit na mapě

Banner EU
Copyright 2012 Gymnázium Blansko