Spanilá jízda našich futsalistů v okresním kole

Dne 20. 12. 2016 se na SŠ TEGA Blansko konal turnaj okresního kola středních škol AŠSK ve futsale. Náš tým byl složen ze studentů 2. a 3. ročníků, a byl tedy ze všech týmů nejmladší.

Na turnaj se přihlásilo osm týmů, které byly rozlosovány do dvou skupin, v nichž se hrálo systémem každý s každým. Následně první dva ze skupiny hráli o finále systémem 1A/2B a 1B/2A. Naše škola byla vylosována do skupiny B spolu s týmy: SŠ TEGA B, VOŠ a SŠ Boskovice a OA Blansko.

V prvním zápase (zápasy se hrály se 2 x 10minut) jsme se potkali s domácím týmem TEGA B a paradoxně se jednalo zřejmě o nejtěžší zápas, který jsme prohrávali po poločase 1:0, ale ve druhé části zápasu se skóre změnilo v náš prospěch a TEGU B jsme porazili 2:1. V dalších dvou zápasech jsme už soupeře bez problémů přehráli:

GymBK – VOŠ a SŠ Boskovice  3:0

OA Blansko – GymBK                 2:5

Do vyřazovacích bojů jsme tedy postoupili s plným počtem bodů a tím i z prvního místa. O finále jsme se utkali s druhým týmem ze skupiny A, dalším „domácím“ týmem TEGA A, a jasně jsme je přehráli 4:1. Díky této výhře postoupil náš tým do finále.

V zápase o třetí místo se potkali TEGA A – VOŠ a SŠ Boskovice  3:1

Ve finále jsme narazili na MSŠ Letovice a nutno dodat, že našemu týmu se moc nevěřilo. Přesto po skvělém kolektivním výkonu podpořeném individuální dovedností hráčů jsme jasně svého soupeře v exhibičním tempu přehráli 5:1, a stali se tak zaslouženými vítězi celého turnaje.

Za předvedený výkon si studenti zaslouží poděkování.

Publikováno: 29.prosince 2016, Ivo Grim
  Čt 28. 3. Zelený čtvrtek (Velikonoční prázdniny)