Seznamovací pobyt 1. A a 1. B

Školní rok 2017/2018 pro novou 1. A a 1. B rozhodně nezačal nudně. V pondělí 11. 9. se obě třídy společně se svými třídními učitelkami Danou Dražilovou-Fialovou a Zuzanou Lukášovou vydaly na seznamovací pobyt do Hodonína u Kunštátu. Doprovázely je také Pavla Podloučková a Alena Pernicová, které pro obě třídy vymyslely a organizovaly program.

Počasí nám sice příliš nepřálo, ale i tak jsme si tyto tři dny parádně užili. První dopoledne bylo vyplněno nejrůznějšími seznamovacími hrami a aktivitami v klubovně. Hrála se třeba krepovaná, během které dostal krepovým papírem po hlavě každý, kdo si dostatečně rychle nevzpomněl na jméno spolužáka. Při další hře s názvem urvi, co můžeš o sobě každý musel říct tolik informací, kolik dílků toaletního papíru si pro sebe „urval“. Svázaní ve dvojicích potom všichni hledali odpovědi na různé otázky týkající se rekreačního areálu Zámeček, kde jsme byli po celou dobu ubytovaní. Takže na konci dopoledne věděl každý o spolužácích mnohem víc, než jaké mají jméno. Odpoledne jsme strávili sportovními aktivitami venku. Velký úspěch měl závod osmiveslic mezi áčkem a béčkem. V závěru zvládla každá třída otočit deku, na které stála, a povedl se jí i společný sed důvěry. Večer jsme věnovali vytváření myšlenkové mapy, každý o své vlastní osobě.

V úterý dopoledne si obě třídy pod vedením sportovního lektora ze společnosti Poznej víc zahrály několik her a soutěží s bubble koulemi. Odpoledne jsme procvičili svoji paměť učením básniček a potom si po dvojicích vyšli na „rande“. Nejtěžším úkolem úterního odpoledne bylo dostat se společně s celou třídou na druhý konec lana, které bylo nataženo mezi stromy ve výšce očí. Ale i toto jsme zvládli a všichni žáci třídy byli bezpečně a úspěšně přeneseni na druhou stranu. Večerní společný program pro obě třídy připravila a vedla naše školní psycholožka Kamila Šustrová.

Také ve středu dopoledne jsme měli napilno. Na poslední aktivity nám dokonce konečně vysvitlo sluníčko a kolem poledne jsme všichni plní zážitků a s úsměvem na tváři vyrazili zpět do Blanska. Věřím, že prváky tento start do nového roku pozitivně naladil, motivoval a pomohl jim překonat počáteční nejistotu na nové škole. A jejich vyučující se určitě mají na co těšit, protože ve školním roce 2017/2018 na naši školu nastoupil opravdu dobrý ročník. smiley

 

Pavla Podloučková

 

Rozsáhlou fotoreportáž z pobytu najdete zde.

 

 

Publikováno: 19.září 2017, Ivo Grim

Kontakt

Gymnázium Blansko,
příspěvková organizace
Seifertova 13
678 01 Blansko

Tel.: 516 418 632
Fax: 516 418 632
E-mail: reditel@gymbk.cz
zobrazit na mapě

Banner EU
Copyright 2012 Gymnázium Blansko