Po okrese dobyt i kraj

Futsalisté Gymnázia Blansko se po postupu z okresního kola zúčastnili v pátek 9. 3. 2018 turnaje krajského kola přeboru středních škol ve futsalu. Turnaj, který pořádalo Gymnázium Vyškov, se konal ve sportovní hale ZŠ Purkyňova Vyškov.

Do turnaje postoupili vítězové okresních kol JMK, ale krajského kola se zúčastnilo jen 5 týmů, které spolu hrály systémem každý s každým. Hrací doba byla 2 x 10 min hrubého času (poslední minutu se hrál čistý čas).

Zúčastněné týmy – Gymnázium Vyškov, Gymnázium Ivančice, SOŠ a SOU Dvořákova Znojmo, SPŠ Sokolská Brno (zřejmě papírově nejsilnější - někteří hoši z této školy hrají ve své věkové kategorii za Zbrojovku Brno) a Gymnázium Blansko.

Naši hoši sehráli svůj první zápas s Gymnáziem Vyškov a i přes velmi kvalitní soupeřův tým tento zápas ovládli - Gymnázium Vyškov – GymBK – 0 : 4.

Druhý zápas hráli s Gymnáziem Ivančice a během chvilky vedli 3 : 0. V tomto momentě naši hoši polevili ve své hře a nechali soupeře snížit na 3 : 2. Soupeř záhy vycítil šanci na obrat, ale tohle naši kluci nedopustili, začali hrát svůj velmi pohledný fotbal a opět soupeři odskočili až na výsledek GymBK – Gym Ivančice – 6 : 2.

Ve třetím zápase narazili na nejtěžšího soupeře SPŠ Sokolská. Podle dosavadních výsledků se spolu v tomto utkání střetli zatím neporažené týmy. Proto se dalo očekávat, že vítěz tohoto utkání bude nejspíš i vítězem celého turnaje.

Zápas začal ve vysokém tempu, ani jeden tým neměl výraznou územní převahu. Tímto skvělým výkonem naši hoši svého soupeře doslova zaskočili. Díky tomu začal soupeř propadat v obraně a byl nucen faulovat. A protože v herním systému futsalu se za každý nedovolený zákrok (počínaje čtvrtým) během poločasu kope trestný kop, tak nám soupeř v 1. poločase nabídl (jak se později ukázalo rozhodující) penaltu, kterou s přehledem proměnil Tomáš Feik. Do konce poločasu naši hoši navýšili náskok na 2 : 0. Ve druhé půli se SPŠ Sokolská snažila zápas zvrátit ve svůj prospěch, ale naši futsalisté svůj náskok udrželi a po zásluze zvítězili již zmíněných 2 : 0.

Poslední zápas hoši odehráli se Znojmem, a přestože se mělo jednat o nejjednodušší zápas (GymBK již mělo jasné vítězství v turnaji), tak vyhráli nejchudším výsledkem 2 : 1.

Díky čtyřem výhrám naši futsalisté turnaj po zásluze ovládli s plným počtem bodů. Nebudu zde zmiňovat konkrétní hráče, kteří se více či méně zasloužili o vítězství v turnaji. Všichni hráči si zaslouží poděkování za vzorový kolektivní výkon a pro mě úžasnou podívanou.