Perličky nocovaly ve škole a zahájily vánoční koncerty

Poslední listopadový víkend bylo na gymnáziu rušno. Pěvecký sbor Perličky finišoval v nácviku vánočních programů, a tak se páteční zkouška protáhla až do sobotního dopoledne. Většina sboru i se svým vedením vyměnila peřiny a postele za spacáky a žíněnky. Nebylo to poprvé v historii Perliček, ale tentokrát bylo nocování zpestřené o rozvícení blanenského vánočního stromu, stavební ruch v budově, vyplašené myši i strašidelnou noční hru.

Catering zajistila sboristům už tradiční Pizzazz, na dobrou noc byly chlebíčky a ke snídani čerstvé rohlíčky. Na návštěvu přišly i bývalé zpěvačky a muzikanti, se kterými spolupráce ještě zdaleka nekončí.

Výsledkem nocování byly téměř tři desítky skladeb pro následující adventní koncerty a stmelení nového kolektivu.

Kvalitní přípravu ukázal už první koncert s Petrem Bendem v neděli 3. 12., kdy si Perličky s chutí zazpívaly před zaplněným Dělnickým domem. Zpěváka jsme doprovodili už podesáté a dlouhodobá spolupráce byla na společném koncertě znát.

A co bude dál? 8. 12. advent v dřevěném kostelíku, 22. 12. vánoční koledování na náměstí Republiky a 23. 12. Betlémské světlo na blanenské radnici.

           

Přijďte nás navštívit na některý z koncertů a odpočinout si od předvánočního shonu!

Mgr. Vladimír Šenkýř, Perličky

 

Více fotografií zde.

 

Publikováno: 5.prosince 2017, F. Plaček

Kontakt

Gymnázium Blansko,
příspěvková organizace
Seifertova 13
678 01 Blansko

Tel.: 516 418 632
Fax: 516 418 632
E-mail: reditel@gymbk.cz
zobrazit na mapě

Banner EU
Copyright 2012 Gymnázium Blansko