Může být prevence zajímavá?

Víte jak přežít v mediální džungli? Naši primáni už snad ano! Ve čtvrtek 25. ledna 2018 se totiž zúčastnili programu
Život v mediální džungli. Už podle samotného názvu si snadno dokážete představit, co mohlo být jeho obsahem.

Pro žáky ze sekundy byl připraven program s názvem Moc slova. Pojednával o síle a významu slov, možného negativního dopadu kritiky, lží a pomluv. Ukazoval, jak volit ta správná slova pro ocenění druhých a posilování mezilidských vztahů.

 

Více fotografií zde.
 

 

V březnu navážeme programy Přátelé (pro primu) a Image, nebo charakter? (pro sekundu).

Preventivní programy s názvem Etické dílny nabízí školám organizace Hope4kids, z.s. Cílem jednotlivých programů je rozvíjet v dětech a dospívajících pozitivní vlastnosti a sociální dovednosti; provozují i webovou poradnu pro žáky
4kids a 4teens otazky4teens.cz, etickedilny.cz.

Jak se programy v obou třídách líbily, vám ve svém krátkém zpravodajství napsali někteří žáci sami. Možná budete jejich hodnocením příjemně překvapeni, stejně jako já smiley

 Mgr. Štěpánka Petříková

 

PRIMA
 

Irena: Program Etických dílen pro nás připravila paní Vévodová, která se nám představila jako Ája. S ní jsme se pak prodírali džunglí mediálních sítí. Bavili jsme se například o tom, jak se máme zachovat, když se s námi chce někdo cizí bavit na sociálních sítích nebo si s námi dát sraz. Také jsme hráli různé tematické hry, kdy jsme se rozdělili do dvou týmů a soutěžili o výhru - tou byl balíček hašlerek, který potom vítězný tým rozdělil mezi všechny své členy.
Program Etických dílen se mi líbil, protože jsem měla možnost naučit se něco nového, například jak si dávat větší pozor při práci s internetem.
 

Zuzana Panáčková: Program s názvem Etické dílny byl velice zajímavý. Ve dvou hodinách, kdy probíhal, bylo těžké se nudit a projekce dobře doplňovala vysvětlování. Jaké bylo téma? MEDIALNÍ DŽUNGLE. Debatovali jsme o moderní sdělovací technice, zda je dobrá nebo špatná. Mluvili jsme i o nebezpečí sociálních sítí a jak jim předejít. Také jsme vyplnili jeden pracovní list. Paní Ája Vévodová, která s námi tyto dvě hodiny hovořila, byla velice milá a bylo to potěšení s ní být. Celkově program Etické dílny vřele doporučuji.
 

Eva Rudolfová: Program Etické dílny se konal 25. 1. 2018 v naší třídě na Gymnáziu Blansko. Od tohoto programu s názvem Život v mediální džungli jsem očekávala poučení o různých typech médií a kyberšikaně, ale paní Ája nám vysvětlila mnohem víc. Nejprve, co jsou to média, potom hovořila o různých typech zneužití médií a nakonec jsme si zahráli hru o kyberšikaně a vyplnili pracovní list. Tímto programu jsem byla velmi mile překvapena a už se těším na další pokračování, které nás čeká v březnu.
 

Monika: Zaujala mne zábavná a poučná videa, která nás donutila o celé věci přemýšlet.
 

Gabriela: Řekli jsme si, jak se bránit před špatnými věcmi na internetu. Celý program se mi moc líbil.
 

Ivan: Z mého pohledu to byla velice pěkná aktivita, krásně vysvětlená pozitiva a negativa internetu, také video o tom, že youtube není jen neškodná zábava.
 

Jiří: Paní lektorka nám představila tajná zákoutí internetu, která mohou být nebezpečná. Dozvěděli jsme se, co znamená kybergrooming, sexting a co se může stát, když si objednáme něco z neznámé a neověřené webové stránky. Bylo to zábavné a poučné.
 

 

SEKUNDA
 

Ester, Katka V., Anička Králová: Etické dílny – v první řadě nám všem otevřely oči. Ája nám nejdříve vysvětila, jakou moc má slovo – obrovskou! Dále jsme si povídali o šikaně, pomluvách a posmívání. Hráli jsme různé hry a měli jsme prostor vyjádřit svůj názor. Ája byla příjemná, hodná, zábavná a rozhodně jsme se s ní nenudili. Etické dílny nás hodně poučily a donutily nás zamyslet se sami nad sebou. Těšíme se na další setkání.
 

Jája a Mája: Program se nám velice líbil, zaujal celou třídu a všichni bez obtíží super spolupracovali. Myslíme si, že nám přednáška dala něco do života. Oceňujeme, že se ve škole snaží dosáhnout stmelení třídy a už se těšíme, co zajímavého si pro nás zase připraví.

 

Publikováno: 22.února 2018, F. Plaček

Kontakt

Gymnázium Blansko,
příspěvková organizace
Seifertova 13
678 01 Blansko

Tel.: 516 418 632
Fax: 516 418 632
E-mail: reditel@gymbk.cz
zobrazit na mapě

Banner EU
Copyright 2012 Gymnázium Blansko