Gymnázium Blansko opět vítězí

Hoši z našeho gymnázia se v úterý 18.12.2012 zúčastnili turnaje okresního přeboru středních škol AŠSK ve futsale. Vzhledem k tomu, že turnaj pořádalo SOŠ a SOU Blansko, nemuseli jsme cestovat daleko.

Na turnaj se přihlásilo šest mužstev, která byla rozlosována do dvou skupin, v nichž se hrálo systémem každý s každým. Následně vítězové jednotlivých skupin hráli o finále s druhým ze skupiny. Naše škola byla vylosována do skupiny A spolu s týmy z SOŠ a SOU Blansko a z Masarykovy střední školy Letovice.

V prvním zápase (zápasy se hrály se 2 x 20minut), jsme se potkali s domácím týmem z SOŠ a SOU Blansko A. Po poločase jsme jasně vedli 4:0, ale ve druhém poločase jsme utkání řádně zdramatizovali a po nervózní koncovce nakonec doslova vydřeli výhru 5:4.

Ve druhém zápase se scénář z prvního utkání v podstatě opakoval. Po prvním poločase naši hoši vedli 3:0. Avšak ve druhé půli hoši svým liknavým přístupem dovolili soupeři vyrovnat a nakonec i vstřelit vítěznou branku - zápas tedy skončil z našeho pohledu 3:4.

Nicméně jsme postoupili do vyřazovacích bojů z druhého místa a o finále se měli posléze střetnout s vítězem skupiny B, kterým se stali hoši OA a SZŠ Blansko.

V tomto utkání, kdy všichni předvídali našemu týmu konečnou, podali hoši opravdový kolektivní výkon opřený o individuální dovednosti a jasně svého soupeře v exhibičním tempu přehráli 9:1. Tímto jsme postoupili do finále.

Ve finále jsme se potkali s týmem SPgŠ Boskovice. I v tomto utkání hoši podali opět skvělý výkon a soupeře jasně přehráli 7:1, čímž se stali zaslouženými vítězi celého turnaje.

Za předvedený kolektivní výkon si studenti zaslouží poděkování.