Exkurze, nebo výlet? Putování Sekundy A

Na konci školního roku měli žáci Sekundy A možnost navštívit pobytovou exkurzi  na krásenské Rychtě, pracovišti enviromentální výchovy.

První den jsme absolvovali terénní exkurze. Lovili jsme v rybníčku bezobratlé živočichy, chytali jsme hmyz na louce  a prováděli ornitologická pozorování. Nechyběla ani večerní bojovka podle mapy, při níž někteří zakufrovali.

Druhý den jsme podnikli výlet do Ostrova u Macochy. Po cestě jsme hráli  bingo a poznávali květiny, v lese jsme si vyrobili tvarohovou pomazánku s příchutí  lesních  bylin, navštívili Cigánskou jeskyni, prohlédli si uzavřený vstup do jeskyně Lopač, v níž zahynul jeskyňář Jan Šimeček, viděli jsme propadání potoka Lopač a vykoupali se v místním rybníčku. V úporném vedru jsme zvládli hrát po cestě domů bojovou hru a večer jsme si připravili táborák a soutěžili „o zlatého slavíka“.

Třetí den jsme pomocí hry evoluce poznávali význam potravních řetězců v naší krajině.

Jen co jsme se doma trochu umyli a zotavili, vyrazili jsme čtvrtý den opět na  cestu, tentokrát do Modré u Velehradu, kde jsme navštívili expozici ryb – Živá voda. Protože bylo vedro, došlo i na koupání, někteří se vyráchali v celém úboru. Následovala návštěva archeoskanzenu, kde jsme  si zahráli na život na Velké Moravě. Dokonce si nás vyhlédl novinář Slováckého deníku, který o nás napsal:

„Už pár let jezdíme se žáky sedmého ročníku do skanzenu v Modré na akci určenou pro školy, abychom navázali na výuku o životě na Velké Moravě. U žáků má výukový program velký ohlas a vždycky si z něj odnášejí hezké zážitky," shrnula v kostce pro děti užitečnou exkurzi učitelka blanenského gymnázia Lenka Suchá. Podotkla, že její žáky nejvíce zajímaly zbraně Slovanů, lukostřelba, ale také výuka v Metodějově škole písemnictví, kde sama opisovala hlaholici.

Více na http://slovacky.denik.cz/zpravy_region/zivot-na-velke-morave-prilakal-do-skanzenu-rekordni-pocet-skolaku-20170624.html.

Na výletech jsme si užili spoustu legrace a zároveň jsme se hodně dozvěděli.

 

Mgr. Lenka Suchá

 

Foto  na:

https://www.youtube.com/watch?v=-HPdVIsJAo0&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=JGebZE-nMj8&feature=youtu.be

Publikováno: 27.června 2017, Ivo Grim

Kontakt

Gymnázium Blansko,
příspěvková organizace
Seifertova 13
678 01 Blansko

Tel.: 516 418 632
Fax: 516 418 632
E-mail: reditel@gymbk.cz
zobrazit na mapě

Banner EU
Copyright 2012 Gymnázium Blansko