Česká národní banka zveřejnila jméno vítěze soutěže o nejlepší esej

Jak jste si už mohli v předchozím článku přečíst, v rámci finále Ekonomické olympiády psalo deset nejúspěšnějších soutěžících esej na téma „Představují rostoucí ceny nemovitostí riziko pro finanční stabilitu?“ Bylo to jedno z pěti předem avizovaných témat, na které se účastníci finále mohli připravit. Tyto eseje pak byly zveřejněny na webu ČNB.

Každý z vás mohl dát hlas jedné z nich a spolu s veřejností je hodnotila i porota složená z odborníků z ČNB. A právě proto si velice ceníme vítězství žáka z blanenského gymnázia, Lukáše Vladislava NEZVALA ze třídy sexta B. Cenou pro vítěze je jeden den strávený v ČNB a stříbrná pamětní mince k výročí 300 let od narození Marie Terezie.

 

Děkujeme všem, kteří Lukášovi fandili a poslali mu svůj hlas.

 

LUKÁŠI, GRATULUJEME A PŘEJEME HODNĚ DALŠÍCH ÚSPĚCHŮ!

 

Pro zájemce o ekonomii plánujeme pro příští školní rok po vzoru INEV tzv. Ekonomický kroužek. Ekonomická problematika se týká určitě každého z nás a informace získané právě odtud se mohou hodit ve výuce, v soutěžích (Soutěž FG, EO), u maturity, v dalším studiu, ale i v každodenním životě. O spolupráci při vedení kroužku jednáme se zajímavými odborníky. Prosím případné zájemce, aby se zatím nezávazně ozvali na e-mail petrikova@gymbk.cz.

 

Mgr. Štěpánka Petříková

 

foto: Martin Cápal

Publikováno: 28.června 2017, F. Plaček

Kontakt

Gymnázium Blansko,
příspěvková organizace
Seifertova 13
678 01 Blansko

Tel.: 516 418 632
Fax: 516 418 632
E-mail: reditel@gymbk.cz
zobrazit na mapě

Banner EU
Copyright 2012 Gymnázium Blansko