ZNÁME VÝSLEDKY KRAJSKÉHO KOLA 2. ROČNÍKU EKONOMICKÉ OLYMPIÁDY 2017/2018

Lukáš Vladislav NEZVAL, žák septimy B, se v krajském kole Ekonomické olympiády umístil na krásném 3. – 8. místě a postoupil do celostátního finále, které se koná 21. 6. 2018 v České národní bance v Praze.

Zde Lukáš nebude žádným nováčkem. V loňském roce se už totiž finále zúčastnil, postoupil mezi nejlepších 10 soutěžících a obsadil celkové 5. místo. A jako bonus získal za svou esej zvláštní Cenu ČNB, odměnou pro vítěze byla pozvánka na jednodenní návštěvu centrální banky v Praze (viz foto s panem guvernérem J. Rusnokem a viceguvernérem M. Hamplem).

Soutěže se v letošním školním roce 2017/2018 zúčastnilo přes 10 000 studentů z 235 škol celé České republiky, nejvíce soutěžích bylo v Jihomoravském kraji, odkud jich 12 postoupilo do finálového klání. Letos se v celostátním kole utká 50 nejúspěšnějších řešitelů ze všech krajů ČR.

Konkurence byla tedy v 2. ročníku EO obzvláště vysoká.

 

Ekonomická olympiáda je celorepubliková soutěž pro žáky středních škol. Předmětem je testování znalostí z ekonomie a z financí. Otázky do soutěže a koncepci Ekonomické olympiády spoluvytváří ekonomové a odborníci z Institutu ekonomického vzdělávání (INEV) a České národní banky (ČNB). Ti potom budou jako porotci hodnotit výkony soutěžích při ústním pohovoru v tzv. užším finále.

Na příští rok plánuje Institut ekonomického vzdělávání (INEV - organizátor soutěže) určité změny. Soutěžící budou rozděleni do ročníkových kategorií a do finále tak bude moci postoupit až dvojnásobek účastníků oproti letošnímu roku. 

Finále soutěže není jen o „naučené“ teorii, důraz je kladen i na schopnost studentů samostatně ekonomicky uvažovat a vyvodit závěry na základě znalosti ekonomických pojmů a principů.

 

                                                                              Mgr. Štěpánka Petříková

Publikováno: 3.března 2018, Ivo Grim

Kontakt

Gymnázium Blansko,
příspěvková organizace
Seifertova 13
678 01 Blansko

Tel.: 516 418 632
Fax: 516 418 632
E-mail: reditel@gymbk.cz
zobrazit na mapě

Banner EU
Copyright 2012 Gymnázium Blansko